שלמה בן יוסף 4, רמת גן. מיקוד: 5247404 03-6721091

info@shita.co.il

ביטוח בריאות

במחיר של מסעדה בחודש – לא תזדקק לתרומות בעת הצורך

בין הביטוחים השונים אשר נרכשים על ידי אזרחי ישראל מדי שנה, ביטוחי הבריאות הפרטיים מהווים נתח חשוב ביותר. הנה כמה נתונים אשר פורסמו לאחרונה במגזין הכלכלי “כלכליסט” בעניין היקף הביטוחים הפרטיים בישראל בשנת 2013. כיום, מלבד הביטוחים הרגילים של קופות החולים (לרבות ביטוחים משלימים), כ-24% מהאזרחים בישראל מבוטחים גם בביטוחי בריאות פרטיים. כמחצית מהם רכשו את הביטוח באופן עצמאי, וכמחצית מבוטחים במסגרת ביטוחי בריאות קבוצתיים (למשל – ממקום העבודה). ובכן, עם הנתונים אי אפשר להתווכח. ביטוח בריאות פרטי הופך עם הזמן למוצר חובה כמעט עבור כל אחד מאיתנו.

אושרת קוטלר – ביטוח בריאות מציל חיים.

מי זקוק לביטוח בריאות פרטי?

נשאלת אפוא השאלה, מי בעצם זקוק לביטוח פרטי? התשובה לכך, על פי רוב, היא כולם כולל כולם. כן, החל ממבוגרים וכלה בילדים.הסיבה לכך נעוצה בעובדה שסל שירותי הבריאות הממלכתי מעניק פתרון רפואי שוויוני וסביר אך הגנתו איננה בהכרח מספקת. למעשה, סקירה של סל שירותי הבריאות הממלכתי יכולה להראות בנקל כיצד במקרים מורכבים של מצוקה בריאותית (וגם בסיטואציות “פשוטות” יותר), האזרח עלול למצוא עצמו אל מול שוקת שבורה. כאשר מדובר על שוקת שבורה מבחינה בריאותית, אין צורך להכביר במילים אודות משמעותה. לא בכדי, כמעט כל מבוטחי קופות החולים בישראל רוכשים גם ביטוחים משלימים במסגרת הקופה.

זאת ועוד, רכישת ביטוח בריאות פרטי מהווה גם צעד אחראי ונבון. יפים לכך דברים שנאמרו לאחרונה על ידי צוות חוקרים מטעם המכון הלאומי לחקר שירותי הבריאות ומדיניות הבריאות: “ביטוח פרטי מהווה במידה רבה עדות לאחריות אישית גבוהה של האדם לבריאותו”.

חשוב לזכור, רכישת ביטוח בריאות איננה מאפיינת רק מבוטחים אשר צופים סכנות בריאותיות. נהפוך הוא, רבים מהמבוטחים אשר רוכשים ביטוח בריאות פרטי הם דווקא צעירים ללא עבר רפואי ואף ילדים. זאת, בעיקר משום שרכישת ביטוח מסוג זה בגיל צעיר נעשית בקלות רבה יותר, ובמחיר אטרקטיבי במיוחד.

מה כולל ביטוח בריאות פרטי?

ביטוח בריאות מאפשר למבוטח להרכיב מעטפת ביטוחית פרטית אשר כוללת מענה לצרכים רבים, הן בארץ והן בחו”ל. במרבית המקרים, ביטוחי בריאות פרטיים מסייעים בכיסוי בגין מחלות קשות, ניתוחים, תרופות אשר לא כלולות בסל הבריאות, בדיקות שאינן כלולות בסל, השתלות ועוד. לא אחת, ביטוח בריאות פרטי כולל גם הרחבות בדמות ביטוח נסיעות לחו”ל, ביטוח סעודי וכדומה. ביטוח בריאות פרטי יכול גם להעניק למבוטח אפשרות לבחור רופאים ומנתחים באופן ספציפי, וליהנות מהשירות הרפואי הפרטי הטוב בישראל. בנוסף, פוליסות פרטיות לביטוח בריאות טומנות בחובן עוד יתרונות כגון קיצור תקופת המתנה לטיפול, רופא מלווה, טיפולים ספציפיים בחו”ל במקרים רלבנטיים וכו’.

איך בוחרים?

כפי שצוין לעיל, פוליסת ביטוח בריאות פרטי מורכבת למעשה ממספר פרמטרים. כמו כן, את הפוליסות הבסיסיות ניתן כמובן להרחיב באופן פרטני בהתאם לצורכי הלקוח. כיום, כל חברות הביטוח השונות מציעות מוצרים ייחודיים של מסלולי ביטוח בריאות פרטיים. התחרות הגדולה בענף יוצרת אמנם בלבול מסוים, אך עובדת בדרך כלל לטובת המבוטחים. זאת, הן ברמת היקף הכיסוי הביטוחי בקרות אירוע, והן מבחינת עלותו השוטפת של הביטוח ברמת הפרמיה החודשית. בשל המבחר הרב של המוצרים בשוק הביטוח, מומלץ לרכוש ביטוח בריאות פרטי בצמוד לקבלת ייעוץ מקצועי מטעם גורמים אשר מכירים היטב את התחום (ובקיאים בין השאר ברפורמות השונות בענף).

ש.י.ט.א סוכנות לביטוח היא סוכנות ביטוח וותיקה אשר צברה שם ומוניטין במשך למעלה מ-60 שנה. הצוות המקצועי של סוכני הביטוח של ש.י.ט.א מכיר היטב את כל האלמנטים הדורשים לצורך התאמת ביטוח בריאות פרטי ללקוח. במסגרת בחירת הביטוח המתאים, ש.י.ט.א תעשה הכל בכדי להבטיח שהפוליסה תהיה רחבה ככל הניתן מחד, ואטרקטיבית בעלותה החודשית מאידך. בנוסף, פעמים רבות ביטוחי בריאות פרטיים עלולים לחפוף את הכיסוי הביטוחי שיש ללקוח מכוח שירותי בריאות משלימים בקופת החולים. אי לכך, בש.י.ט.א נדע כיצד להתחקות אחר הביטוחים הקיימים ולהימנע מתשלום כפול.