שלמה בן יוסף 4, רמת גן. מיקוד: 5247404 03-6721091

info@shita.co.il

ביטוח חברות הייטק בהתאמה אישית

לרשום פטנט זה מאוד חשוב – ביטוח נכון חשוב לא פחות

עם כ-5,900 חברות היי טק שונות, ולמעלה מרבע מיליון עובדים,ישראל בהחלט ראויה לכינוי המחייב “אומת הסטארט-אפ”.כעת, לאחר שהתרשמנו מהנתונים המדהימים הללו, בואו נבחן אתהתעשייה המפותחת הזו באספקלריה ביטוחית. בדומה לכל תחום בתעשייה, גם חברות היי טק נתונות בפני סיכונים רבים. חלק מהסיכונים הללו מאפיינים את חברות ההיי טק כמו שהם מאפיינים חברות בענפים אחרים במשק (למשל – נזקי רכוש), וחלקם ייחודיים יחסית לתעשיות העילית (לדוגמה – הפרת פטנטים או תקיפות סייבר).

ביטוח חברות היי טק – התאמה אישית מעל הכל

ביטוח חברות היי טק הוא למעשה מעטפת ביטוחית תפורה אישית אשר מספקת לחברה הגנה התואמת את אופי פעילותה המורכב. היות וענף ההיי טק הוא תחום רחב ומסועף, המורכב משלל תתי ענפים כגון תוכנה, חומרה, ביוטק, אינטרנט ועוד, פוליסת הביטוח משתנה מחברה לחברה. למשל, צרכיה הביטוחיים של חברת היי טק מקומית הפועלת בזירה הישראלית בלבד, אינם זהים לדרישות הביטוחיות של חברת סטארט אפ בינלאומית. כמו כן, הצרכים משתנים גם בין חברת תוכנה ציבורית לבין חברה אשר נתמכת על ידי קרנות השקעה.

במילים פשוטות, בעת רכישת ביטוח לחברת היי טק, חשוב שסוכנות הביטוח תדע היטב כיצד להתאים ללקוח חבילה מותאמת אישית. קרי, לאפיין באופן מדויק את צרכי הביטוח של הלקוח תוך כדי התחקות אחר הסיכונים הרובצים לפתחה של החברה. זאת, בכדי לייצר מטריה ביטוחית אפקטיבית ככל הניתן.

ש.י.ט.א סוכנות לביטוח היא סוכנות מובילה בתחום אשר מאחוריה ניסיון של כ-60 שנה בענף הביטוח. היות ואנו מכירים היטב את האתגרים הביטוחיים אשר מאפיינים חברות היי טק, והיות ואנו יודעים להעריך נכונה את הסיכונים הרלבנטיים הנוגעים לכל חברה וחברה, מעטפת הביטוח שאנו מספקים ללקוחותינו מאפשרת לבעל העסק ליהנות מ”שקט נפשי”. כמו כן, וחשוב לא פחות, ש.י.ט.א סוכנות לביטוח מקיימת שיתופי פעולה עם מבטחים בחו”ל המשלימים עבורנו את המטריה הביטוחית גם כאשר חברת ההיי טק זקוקה לפתרונות יצירתיים ו/או כיסוי עבור פעילות מחוץ לישראל. בחברת ש.י.ט.א יודעים להתאים את הכיסוי הדרוש ומיפוי הסיכונים משלבי ה Pre-Seed ו- Seed ועד לחברות אשר נסחרות בבורסה.

מה כולל ביטוח חברות היי טק?

כפי שצוין לעיל, ביטוח חברות היי טק מורכב למעשה ממספר מוצרים שונים אשר מהווים בסופו של היום חבילת ביטוח שלמה מסך חלקיה. בין השאר, פוליסות ביטוח לחברות היי טק וסטארט אפ כוללות בעיקר את המוצרים הבאים:

– ביטוח אחריות נושאי משרה, D&O– פוליסת ביטוח אשרה מטרתה לעמוד מאחורי דירקטורים ומנהלים החשופים לתביעות אישיות מצד עובדים, ספקים, בעלי מניות, לקוחות ועוד.

– פוליסת חבות מוצר– פוליסה אשר מקנה לחברה כיסוי ביטוחי בגין נזקים שנגרמו על ידי מוצרי החברה לצדדים שלישיים.

– פוליסת אחריות מקצועית– פוליסת ביטוח אשר מגנה על החברה בגין רשלנות מצד עובדיה בביצוע עבודות, לרבות בעת מתן ייעוץ ושירות ללקוחות.

– קניין רוחני, ביטוח למניעת הפרת זכויות יוצרים או הפרת פטנט– הצלחתן של חברות היי טק רבות מבוססת על פטנטים ייחודיים ופיתוחים חדשניים. אי לכך, ברור אפוא מהי המשמעות של הפרת זכויות היוצרים הללו או גניבת הפטנטים. פוליסת ביטוח למניעת הפרת פטנט ו/או זכויות יוצרים מגנה על החברה במקרה של תביעה כנגדה בעילות קניין רוחני.

– ביטוח חבות מעבידים– חברות היי טק אשר מעסיקות עובדים עלולות להיחשף לתביעות מצד עובדיהן בגין נזקי גוף שנגרמו להם במהלך העבודה. אי לכך, פוליסת ביטוח מעבידים יכולה לסייע בעת הגשת תביעה כנגד החברה במקרים אלה.

– ביטוח רכוש– בדומה לכל עסק, גם חברת היי טק חשופה לנזקים אשר ייגרמו לרכושה. החל מגניבת ציוד, דרך נזקים למבנה וכיוצא בזה. פוליסת ביטוח רכוש היא פוליסה שמטרתה להתמודד עם סיטואציות כגון דא.

– ביטוח סייבר– חברות היי טק פועלות רבות עם מערכות מחשוב ובעזרת רשת האינטרנט. ביטוח סייבר הוא ביטוח שמטרתו לסייע לחברה להתמודד עם תקיפות סייבר הגורמות נזקים לעסק.

כמה קל לפרוץ למחשב שלכם

בנוסף קיימת פוליסה אשר משלבת בין חבות המוצר ואחריות מקצועית. היא נקראת – “E & O” (טעויות והשמטות) ובשמה המלא – Technology Errors and Omissions Policy and Product Liability Policy”” פוליסה זו נולדה בשל הבעייתיות בהבחנה(בחברות תוכנה) בין התכנון לבין המוצר. לדוגמא : אם הכשל במערכת המחשב קרה בשל תכנון לקוי של אחד מרכיבי התוכנה או שזה נגרם בתוכנה במחשב הלקוח.

ביטוח לחברות היי טק מחוץ לישראל

חברות היי טק רבות, מעצם טבען, פונות לא רק לשוק המקומי. חלקן עושות זאת באמצעות רשת האינטרנט, וחלקן מפעילות סניפים ו/או מקיימות שיתופי פעולה חובקי עולם. אי לכך, רכישת פוליסת ביטוח לחברת היי טק צריכה לתת דגש גם על אופי פעילותו של העסק מעבר לים. זאת, בין אם מדובר על עבודה שוטפת בחו”ל, ובין אם עסקינן בפרויקטים נקודתיים תחומים בזמן.

כמו כן, חברת היי טק ישראלית אשר פועלת בחו”ל זקוקה לעיתים גם לביטוחים כנגד סיכונים מיוחדים הניתנים באמצעות מבטחים עולמיים (בעיקר בעת ביצוע פעילות ייחודית הדורשת התייחסות ביטוחית ספציפית). ש.י.ט.א סוכנות לביטוח מציעה לחברות היי טק ישראליות כיסוי ביטוחי מלא ומהודק, גם במידה ופעילותן כוללת היבטים בינלאומיים.